מנהל התרופות והמזון האמריקאי מפרסם תיקונים לעלוני המידע למטופלים ומטפלים של חיסוני מודרנה ופייזר

עדכון בנוגע לוירוס קורונה (קוביד-19 :)25 ביוני, 2021


לפרסום מיידי:

25 ביוני, 2021

מנהל התרופות והמזון האמריקאי מפרסם היום תיקונים לעלוני המידע למטופלים ומטפלים של חיסוני מודרנה ופייזר לקוביד-19, בנוגע לאפשרות לסיכון מוגבר למיוקרדיטיס (דלקת שריר הלב) ופריקרדיטיס דלקת קרום הלב( לאחר התחסנות.

דף המידע של כל אחד מהחיסונים לצוותים הרפואיים נותני החיסון עודכן על ידי הוספת אזהרה בדבר דלקת שריר הלב ודלקת קרום הלב, ודף המידע למטופלים ומטפלים עודכן על ידי הוספת מידע על דלקת שריר הלב ודלקת קרום הלב.

עדכון זה מתבצע לאחר סקירה מקיפה של מידע קיים ודיון בפגישה של וועדת הייעוץ למתן חיסונים של ה סי די סי שנערכה ביום רביעי.

המידע שהוצג בפגישה הביא את האף די איי להחליט שיש לעדכן את דפי המידע וכל אינפורמציה נוספת בנוגע לכך.

האזהרה בדף המידע לצוותים הרפואיים נותני החיסון מדברת על כך שדיווחי תופעות לוואי מרמזים על סיכון מוגבר למיוקרדיטיס ופריקרדיטיס, שמתבטאים בהופעת תסמינים ימים ספורים לאחר ההתחסנות, במיוחד לאחר קבלת המנה השניה.


בנוסף, בדפי המידע למטופלים ומטפלים בנוגע לחיסונים הללו מצויין שמקבלי החיסון צריכים לפנות לקבלת עזרה רפואית באופן מיידי אם הם חשים כאבים בחזה, קוצר נשימה, דופק מואץ, פרפורים או דפיקות לב לאחר ההתחסנות.

האף די איי וה- סי די סי עוקבים אחרי הדיווחים, אוספים מידע וימשיכו במעקב בכדי לבצע הערכה לגבי תופעות בטווח ארוך יותר של כמה חודשים.


לינק למקור:

https://www.fda.gov/news-events/press-announcements/coronavirus-covid-19-update-june-25-2021


פוסטים אחרונים

הצג הכול

למי מכם שרוצה להגיש את הצהרת הבריאות השנתית באופן ידני, לפניכם הנוסח. באפשרותכם להוסיף או למחוק באופן ידני כראות עיניכם.