ביקשו מכם ההורים תו ירוק כדי להכנס לאירוע בית ספרי, כמו למשל: מופע סוף שנה?


קבלו הצעה למכתב שתוכלו לשלוח למנהל\ת בית הספר!


הקדמה:

המכתב נכתב לאחר התייעצות עם עו"ד היות וממנהל בית הספר נמסר כי הוא פועל עפ"י הנחיות משרד החינוך במסגרת מתווה ״אורחות חיים״ וזאת למרות שהוסבר למנהל כי ממוקד קול הבריאות נמסר כי אין הנחיה כזו!


המכתב הועתק מהנוסח של עו"ד גל גור ונערך על ידינו לנוחיותכם.

הדברים המפורטים במכתב אינם המלצה או ייעוץ, בכל מקרה ספציפי יש להתייעץ עם עו"ד בהתאם לנסיבות המסויימות, ואין להסתמך עליהם ככאלו.


המכתב:

לכבוד הגב׳ .

מנהלת בית הספר .


שלום רב,

לאור הסברכם כי אתם פועלים לפי מסמך ״אורחות חיים״ של משרד החינוך, עיינתי במסמך ״אורחות החיים״ אשר לא מהווה חוק או תקנה - ואודה לך אם תוכלי להפנות אותי למקור הסמכות החוקי, שלפיו ניתן הנוהל הזה.

ללא סמכות חוקית - הוא לא חוקי.

נוהל או כל מסמך מפורט אחר - לא יכול לפגוע בזכויות יסוד המפלות אנשים ללא סמכות חוקית מפורשת.

כיום התקנות קובעות שאין שום מגבלה במסגרות חינוך, כך גם הודיעה המדינה באופן רשמי לערכאה שיפוטית בעניין, וכך מאשר גם מוקד ״קול הבריאות״ אליו פניתי לאחרונה.

להבנתי כל עוד אין מקור סמכות חוקי, וגם מנוסח המתווה עולה כך - הנוהל אינו מחייב אותך, הוא מציע לך לפעול בדרך מסוימת, שכיום אינה חוקית.

הנוהל לא פוטר אותך מהפעלת שיקול דעת סביר ומידתי, ואינו מאפשר לך לפעול באופן מפלה, מביך, מבזה מביש וגם פוגעני לזכויות יסוד באופן כללי.

לפיכך, שיקול הדעת הוא שלך ואינך פטורה מאחריות אישית.

כמו כן, הנושא של הודעת שר החינוך כאמור ואורחות החיים המציעות החלת תו ירוק במסגרות חינוך - נמצא כיום בהליכים משפטיים וטרם התברר למיטב ידיעתי מהו מקור הסמכות החוקי למתווה ולהודעה של משרד החינוך.

בהעדר הודעה על מקור חוקי לדרישה לפי המתווה שנשלח לי - עולה חשש כבד שכל פעולה לפיו אינה חוקית, עשויה לחשוף את בית הספר לפיצויים ניכרים למי שנפגעו, בין היתר לפי חוקי מניעת אפליה בכניסה למקום, ועבור נזקים נוספים.

אם לא תעבירו אליי את הסמכות בחוק לפגיעה בזכויות היסוד שלי ושל בני/בתי - אין לי אלא להסיק שאין כזו, ובהתאם - אני מודיעה כי בכוונתי להגיע לארוע הבית ספרי ללא הצגת תו ירוק או תוצאות של בדיקה רפואית פרטית.

אם תימנע ממני כניסה לבית הספר או יועמדו סלקטורים מכל סוג שהוא בכניסה - וכתוצאה מכך ילדיי או אני נושפל, נבוזה, נופלה ונינזק -

בכוונתי לתעד את כל הארוע החמור לדעתי, ולהעמידו בכל דרך חוקית לביקורת ציבורית רחבה ככל האפשר - בארץ ובעולם.

במקביל אעמוד על מיצוי זכויותי בהליכים משפטיים.

צר לי שעליי לכתוב את הפנייה הזו, אך עליי להגן על זכויותיהם של ילדיי ושלי לפי הדין, לפני הכל.

בברכה,

.


להלן המכתב לשימושכם:


מכתב למנהל בית הספר על בקשת תו ירוק להור
.
Download • 14KB

פוסטים אחרונים

הצג הכול

(שם מנהלת) היקרה, דרישתך להציג "תו ירוק" כתנאי לכניסה של הורים לבית הספר, איננה חוקית. כל התקנות אשר הותקנו בקשר לקורונה במוסדות חינוך פקעו לפני יותר מחודש. אין למוסדות חינוך כל סמכות חוקית לדרוש מידע